XIII tarptautinė moksleivių matematikos, informatikos ir ekonomikos darbų konferencija

2013 m. kovo 15 d. Šiaulių Simono Daukanto gimnazijai ypatinga diena –  įvyko tryliktoji tarptautinė konferencija „Moksleivių matematikos, informacinių technologijų ir ekonomikos projektiniai darbai“. Šiemet konferencija surengta bendradarbiaujant su Šiaulių universiteto (ŠU) Matematikos ir Informatikos fakultetu (MIF). Ji vyko ŠU bibliotekos konferencijų salėje.
S. Daukanto gimnazijos direktorius Vytautas Kantauskas džiaugėsi, kad visą laiką  mokykloje vykusi konferencija iš respublikinės tapo tarptautine, kad kiekvienais metais joje dalyvauja vis daugiau moksleivių bei  mokytojų.
Tad nenuostabu, kad nuo ankstyvo penktadienio ryto Šiaulių universiteto bibliotekoje šurmuliavo linksmai nusiteikę konferencijos dalyviai. Sulaukta per 150 moksleivių bei per 70 mokytojų. Moksleiviai ir mokytojai atvyko iš tolimiausių Lietuvos kampelių, taip pat iš kaimyninės Latvijos. Konferencijoje darbus pristatė kelių Rygos vidurinių mokyklų bei licėjų moksleiviai.Konferencijos dalyvius sveikino ir ŠU Matematikos ir Informatikos fakulteto dekanas doc. dr. Darius Šiaučiūnas. Taip pat S. Daukanto gimnazijos dainos kolektyvas „Mes galim“ ir ŠU dainininkai.
Moksleivių darbus vertino garbinga komisija. Ją sudarė: ŠU Matematikos katedros profesorė dr. Roma Kačinskaitė, ŠU Matematikos katedros docentės dr. Virginija Garbaliauskienė ir dr. Renata Macaitienė, ŠU Informatikos katedros lektorė Lina Tankelevičienė ir tos pačios katedros lektorius Mindaugas Stoncelis.
Konferencijai gimnazijos mokytojai ruošėsi kelis mėnesius. Kartu su ŠU MIF išleido konferencijai skirtą laikraštį „Integralas“. Konferencijos metu pristatė informacinį leidinį „Matematikos ir informatikos projektiniai darbai“. Tai jau devintasis toks leidinys.
Konferencijai parengti 4 stendiniai pranešimai. Perskaityti 66 pranešimai. Dėl gausaus dalyvių skaičiaus darbas vyko ne tik plenariniame posėdyje, bet ir keturiose sekcijose.
Moksleiviai pranešimuose nagrinėjo „Aukso pjūvį“, optimalų tromino figūrų išdėstymą n×n kvadrate, matematinius fokusus, atskleidė matematikos ir muzikos ryšį, nagrinėjo internetinio piratavimo Latvijoje ir pasaulyje problemą, pristatinėjo erdvinius kūnus, pačių kurtus kontekstinius uždavinius 10 klasei, įvertino aplinkos teršimo Vilniaus Antakalnio progimnazijos ir šalia esančiose teritorijose. Taip pat demonstravo optines apgaules, pateikė vandens užterštumo tyrimo Radviliškio Lizdeikos gimnazijos aplinkoje išvadas, pristatė programos „GeoGebra” taikymą matematikoje ir kitus pranešimus.
Organizatoriai džiaugėsi moksleivių išradingumu, kūrybiškumu bei gebėjimu matematikoje įžvelgti ne tik skaičius, bet ir jų prasmę.
Konferencijos dalyviams įteikti padėkos raštais.

Konferencijos akimirka Konferencijos akimirka Konferencijos akimirka Konferencijos akimirka Konferencijos akimirka

This entry was posted in Gimnazijų naujienos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *