Susitikimas su komiteto nariais

Gruodžio 11 d. Lietuvos mokyklų vadovų, pagrindinių mokyklų, progimnazijų, gimnazijų, suaugusiųjų mokymo centrų asociacijų vadovai ir nariai dalyvavo susitikime su Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininke A.Pitrėniene, jos pavaduotoju E. Žakariu ir komiteto nare M. A. Pavilioniene.

Lietuvos mokyklų vadovų, pagrindinių mokyklų, progimnazijų, gimnazijų, suaugusiųjų mokymo centrų asociacijos pateikė siūlymus Lietuvos Respublikos Seimui ir Vyriausybei:

1. Užtikrinti, kad švietimas taptų prioritetine valstybės sritimi.
  2. Nuo 2014 m. švietimui skirti ne mažiau kaip 6 proc. BVP.
  3. Tobulinti mokyklų finansavimo modelį, paliekant  mokinio krepšelio metodiką, didinti mokinio krepšelį, kuris užtikrintų Bendrųjų ugdymo programų ir planų kokybišką įgyvendinimą, visapusišką mokinio ugdymą. Suteikti mokykloms daugiau savarankiškumo skirstant turimas krepšelio lėšas ir nedidinti mokinio krepšelio lėšų dalies, kurią perskirsto savivaldybės.
  4. Įvesti aplinkos krepšelį ir suformuoti lėšų panaudojimo kriterijus.
  5. Užtikrinti vienodą ir pakankamą aplinkos finansavimą įvairių tipų ir regionų mokykloms.
  6. Įvertinti švietime vykdomų projektų, veikiančių pagalbos ir vertinimo institucijų tikslingumą ir veiksmingumą.
  7. Sudaryti sąlygas mokytojams ir vadovams, ilgą laiką dirbusiems švietimo sistemoje, įgyti teisę į išankstinę pensiją.
  8. Peržiūrėti mokyklų vadovų ir pedagogų kvalifikacijos kėlimo ir atestacijos tobulinimo sistemą.

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas pasižadėjo kviesti asociacijų vadovus dalyvauti diskusijose, tartis su jais priimant svarbius šalies švietimo sistemai sprendimus.

Susitikimo akimirka Susitikimo akimirka

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.