Skaityti – tai sėdėti ant pasaulio stogo.

saps_logo2013 m. kovo 7 d. Vilniaus Simono Daukanto gimnazijoje vyko Vilniaus miesto bendrojo lavinimo mokyklų 9-12 klasių mokinių kūrybinių ir tiriamųjų darbų konferencija „Skaityti – tai sėdėti ant pasaulio stogo“. Konferencijos šeimininkai jau ketvirtąsyk pakvietė Vilniaus (pastaruosius dvejus metus ne tik) mokinius dalintis įžvalgomis apie perskaitytus kūrinius, demonstruoti įvairius kalbėjimo apie knygą būdus, kūrybingai reflektuoti tiek lietuvių, tiek visuotinę literatūrą. Ketverius metus organizuojamų konferencijų daugiau nei pusantro šimto mokinių pristatė per septyniasdešimt įvairių kūrybinių ir tiriamųjų darbų – pradedant klasikiniu literatūrą analizuojančiu pranešimu ir baigiant įspūdingų matmenų literatūriniu žemėlapiu ar vienetinėmis, rankų darbo drožinių viršeliais puoštomis knygomis. Idėja susitikti ir pasikalbėti apie literatūrą nepaliko abejingų ir Šiaulių bei Kėdainių gimnazistų, kurie nepaisydami nemenko kelio galo atvyko pasidalinti savaisiais literatūriniais atradimais. Džiugu, kad kai kurie mokiniai tampa kone etatiniais konferencijų dalyviais ir kiekvieną pavasarį galima ištarti: „Štai ir vėl susitikome“. Konferencijų darbus vertina rašytojai, Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakulteto dėstytojai ir studentai, aukštos kvalifikacijos mokytojai lituanistai, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centro, Šiuolaikinių didaktikų centro vadovai. Konferencijos dalyvius – mokinius ir mokytojus – apdovanoja leidyklos „Šviesa“, „Gimtasis žodis“, „Edukologija“, „Tyto alba“, Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija.Konferencijos organizatoriai džiaugiasi mokinių ir mokytojų aktyvumu, labai dėkoja visiems dalyviams, rėmėjams, komisijos nariams ir nuoširdžiai kviečia atvykti į Vilniaus Simono Daukanto gimnaziją 2014 metų kovo mėnesį bei dalyvauti penktoje konferencijoje „Skaityti – tai sėdėti ant pasaulio stogo“. Laukiame skaitančių gimnazistų iš visos Lietuvos.

Norinčius plačiau susipažinti su renginiu prašome skaityti „Gimtojo žodžio“ žurnalo 2011 m. Nr. 4 ir 2012 m. Nr.4.

Vilniaus S. Daukanto gimnazijos lietuvių kalbos mokytojas metodininkas Audrius Gabnys
konfer2013-1 konfer2013-2 konfer2013-3