Gamtos ir tiksliųjų mokslų konkursas „GAMTUKAI“ Marijampolės regione

Lapkričio 22 dieną  Šakių „Žiburio“ gimnazijoje įvyko Marijampolės regiono gimnazijų konkursas „Gamtukai“ . Prieš devynerius metus pirmą kartą surengtas konkursas tapo tradicinis, o ateinančiais 2014 metais „Gamtukai“ švęs dešimties metų jubiliejų.

Renginyje gamtos ir tiksliųjų mokslų žinias pasitikrinti susirinko Griškabūdžio, Kybartų K.Donelaičio, Lukšių V.Grybo, Kudirkos Naumiesčio V.Kudirkos, Marijampolės Rygiškių Jono, Kazlų Rūdos K.Griniaus, Pilviškių „Santakos“ ir Šakių „Žiburio“ gimnazijų atstovai. Kiekvienos gimnazijos komanda turėjo atsakyti į klausimus iš chemijos, fizikos, matematikos, informatikos bei biologijos mokslų. Mokiniai galėjo užsidirbti taškų papildydami priešininkų komandų atsakymus. Vyko ir „Blic“ turnyras, kuriame per nustatytą laiką reikėjo atsakyti į kuo daugiau klausimų. Renginio pabaigoje teko atlikti po praktinę bei kūrybinę užduotį.

„Kaip vadinasi žmogus, kuris daro iškamšas? Kiek laiko peri gegutė? Kodėl atidarius mineralinio vandens butelį iš jo ištrykšta vanduo? Kuo skiriasi dūmai nuo rūko? Kodėl šaltos jūrų srovės turtingesnės žuvų nei šilto vandens? Kodėl rūsiuose dažniausiai šalta? Ar verdant makaronus vanduo makaronų vamzdelio viduje taip pat verda? Kas daugiau mosuoja sparnais, uodas ar musė? Koks didžiausias ir sunkiausias žmogaus organas? Koks žmogaus organas yra tokio dydžio kaip tinklinio kamuolys? Kuri slieko dalis ataugs jį perkirpus?“ – į tokius ir kitus įdomius klausimus teko atsakyti moksleiviams. Konkurso atmosfera priminė žaidimą, tačiau užduotys buvo pakankamai sudėtingos ir reikalaujančios daug žinių bei loginio mąstymo.

Renginio pabaigoje, suskaičiavus iš klausimų ir užduočių surinktus taškus, paaiškėjo, kad pirmąją vietą užėmė šeimininkai – Šakių „Žiburio“ gimnazijos komanda. Jai buvo padovanota knyga „Lietuvos dvarai“, o likusios komandos apdovanotos padėkos raštais. Po konkurso visi dalyviai ir jų mokytojai buvo pakviesti pasivaišinti bei pabendrauti. Juk tai ne mažiau svarbu negu žinios.

O čia kelios žiūrovų mintys apie matytą renginį „Gamtukai“:

• Justė Kazlauskaitė: „Man patiko renginys, nors aš nedaug domiuosi gamtos mokslais. Klausimai gimnazijų komandoms man pasirodė gana sunkūs, tačiau galbūt todėl renginys mane ir sudomino, nes jame aš sužinojau šį tą naujo.“
  • Biologijos mokytoja Laima Aštrauskienė: „Man, kaip Šakių „Žiburio“ gimnazijos mokytojai, renginys labai patiko. Visi šauniai ir smagiai praleidome laiką!“
  • Agnė Bartišiūtė, Lukšių V.Grybo gimnazijos atstovė: „Buvo puiku! Visi buvo kupini žinių ir idėjų. Renginys man labai patiko, puikiai suorganizuota programa.“