„Sniego gniūžtė“

SNIEGO GNIŪŽTE, KAIP LAIKAIS?
MES SUKIBOME TVIRTAI!
LAIKOMĖS LABAI GERAI!

Tokiu šūkiu vieną vidurnaktį Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje savo trijų dienų stovyklą atidarė 110 jaunų žmonių. Tą naktį miegančių nebuvo. Dalyviai rengėsi pasirodymams. Kiekviena grupė stebino savo išradingumu ir puikia nuotaika- taip jie įrodė, kad galima linksmintis ir šėlti nevartojant jokių kvaišalų. Ridenti „Sniego gniūžtę“ susirinko mokiniai nuo 14 metų iš Kretingos miesto ir rajono mokyklų, Palangos, Gargždų, Klaipėdos, Šiaulių, Joniškio. Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos socialinė pedagogė Daiva Firantienė džiaugėsi, kad į šią stovyklą suvažiuoja vis daugiau jaunų žmonių, kurie nori gyventi sveikai, kurie puikiai moka leisti laiką  be cigarečių, alkoholio ir kitų kvaišalų. Šioje stovykloje mokiniai ugdo pasitikėjimą savimi, mokosi būti tolerantiški vieni kitiems, dalinasi jausmais ir mintimis vieni su kitais dirbdami ir diskutuodami grupelėse. Stovyklos programa labai plati: koncertai, spektakliai, diskusijos, olimpiados, seminarai, įvairūs žaidimai. „Sniego gniūžtės“ stovykloje jauni žmonės dalinasi vieni su kitais“ švelnukais“- tai trumpų siūlų gumulėliai. „Švelnukai“ kabo ant kaklo kiekvienam dalyviui, ištraukus siūlą iš savo „švelnuko“, linkint gero ir apsikabinant,  jis užrišamas kitam bendraminčiui . „Sniego gniūžtė“ – tai tęstinis  projektas, kuris Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje jau vykdomas aštuntus  metus. Šio projekto koordinatorė ir „SG“ vadovė socialinė pedagogė Daiva Firantienė kartu su „SG“ vadoviukais moko dalyvius atsispirti pagundai išbandyti cigaretes ar alkoholio skonį.

Stovyklos įkūrėjas Lietuvoje Džekas Irvinas aštuonis kartus jau lankėsi Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje ir tuo pačiu atrideno „SG“ Į Kretingą iš JAV.

Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazijos  socialinė pedagogė metodininkė ir projekto koordinatorė Daiva Firantienė

. bendra foto