Respublikinis moksleivių integruotas dailės ir technologijų konkursas „Margas gyvenimo ratas“, skirtas K. Donelaičio 300 gimimo metinėms paminėti

Konkurso dalyviaiŠių metų sausio 24 d. Vilniaus Žirmūnų gimnazijos aktų salėje rinkosi Lietuvos mokiniai, konkurso „Margas gyvenimo kelias“ dalyviai, atsiimti apdovanojimų. Konkursą organizavusios Žirmūnų gimnazijos dailės mokytoja Sonata Pečiulienė ir technologijų mokytoja Vaida Gailiūnienė džiaugėsi, kad mokiniai dar kartą skaitė lietuvių grožinės literatūros pradininko kūrinius – poemą „Metai“ ir pasakėčias, kūrybiniais darbais perteikė savąsias įžvalgas. Per visą Lietuvą – nuo Klaipėdos krašto (Klaipėda, Priekulė) per Žemaitiją (Telšius, Ventą), Šiaulius, Kauną iki Vilniaus – atsigręžta į K. Donelaitį, į jį išauginusią lietuvninkų žemę – Mažąją Lietuvą. Šitaip visi kartu įžengėme į 2014-uosius – Kristijono Donelaičio metus Prieš 300 metų – 1714 m. sausio 1 d., Mažojoje Lietuvoje, Lazdynėliuose, gimė lietuvių grožinės literatūros pradininkas, liuteronų pastorius Kristijonas Donelaitis. 2014–ieji metai Lietuvoje paskelbti Kristijono Donelaičio metais.Šiam svarbiam jubiliejui paminėti pakvietėme Lietuvos moksleivius įsigilinti į rašytojo kūrinius, kūrybiniais dailės ir technologijų darbais perteikti rašytojo idėjas, iliustruoti ar improvizuoti, remiantis K. Donelaičio kūryba. Paskelbtame respublikiniame dailės ir technologijų konkurse „Margas gyvenimo ratas“ moksleiviai galėjo išreikšti savo kūrybines mintis atlikdami darbus etnografine tematika, sukurdami pasirinkto K. Donelaičio kūrinio iliustraciją, improvizuodami rašytojo kūrybos motyvais, kurdami šrifto kompozicijas.
Sulaukėme kūrybinių darbų iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Telšių, Ventos, Priekulės gimnazijų. Kūrybinius darbus pateikė apie 70 mokinių išreikšdami savo mintis tapybos, grafikos, popieriaus karpinių, medžio skulptūros, grotažo, tapybos ant šilko, batikos, siuvinėjimo technikomis.Konkurso organizatorės: Vilniaus Žirmūnų gimnazijos dailės mokytoja metodininkė Sonata Pečiulienė ir technologijų mokytoja Vaida Gailiūnienė.
Nuoširdžiai dėkojame konkurso partneriams: LGA – Lietuvos gimnazijų asociacijai, LEU – Lietuvos edukologijos universitetui, UAB „Kasiulai“.
Konkurso dalyvių ir laureatų kūrybinius darbus galite pamatyti Vilniaus Žirmūnų gimnazijos tinklalapyje adresu http://vzg.lt/