Tarptautinė moksleivių matematikos, informacinių technologijų ir ekonomikos projektinių darbų konferencija

2014 m. kovo 7 d. ŠU bibliotekos konferencijų salėje įvyko XIV-oji tarptautinė konferencija „Moksleivių matematikos, informacinių technologijų ir ekonomikos projektiniai darbai“. Kaip ir praėjusiais metais  konferencija surengta bendradarbiaujant su Šiaulių universiteto (ŠU) Matematikos, informatikos ir e. studijų institutu.

Šiais metais į konferenciją atvyko apie 200 mokinių ir juos ruošusių mokytojų iš visų etnografinių Lietuvos regionų, taip pat iš kaimyninės Latvijos. Nuo ankstyvo penktadienio ryto Šiaulių universiteto bibliotekoje šurmuliavo pakiliai nusiteikę konferencijos dalyviai: atvykę anksčiau skaitė rytmetinę spaudą, dalinosi kelionės įspūdžiais, domėjosi universitetu ar sutikę senus pažįstamus  džiaugėsi susitikimo akimirkomis.Prieš plenarinį posėdį konferencijos dalyvius sveikino ŠU Matematikos, informatikos ir e. studijų instituto dekanas doc. dr. Darius Šiaučiūnas, šio straipsnelio autorė, gimnazijos ugdymo skyriaus vedėja Irena Vaizgirdienė, o gimnazistai Deima Ražinskaitė ir Dovydas Milkintas bei ŠU I-o kurso Menų fakulteto Muzikos specialybės studentė Sigutė Vaičiulytė pranešėjus padrąsino puikiai atliktomis dainomis.

Dėl gausaus dalyvių skaičiaus darbas vyko ne tik plenariniame posėdyje, bet ir keturiose sekcijose. Konferencijai parengti 5 stendiniai pranešimai, perskaityti 52 pranešimai. Tradiciškai jau  keturioliktą kartą buvo išleistas konferencijai skirtas laikraštis „Integralas“. Moksleiviai pranešimuose bandė rasti ryšį tarp matematikos ir drabužių dizaino, tarp matematikos ir dailės, pristatė įvairius atliktus ir apibendrintus statistinius tyrimus, programos „GeoGebra” taikymą matematikoje, tyrinėjo skaičiaus pi ir devyni ypatumus, netgi bandė apskaičiuoti, kas turėtų eiti pirkti ledų.  Darbus vertino garbinga komisija. Ją sudarė ŠU Matematikos katedros profesorė dr. Renata Macaitienė, docentė dr. Virginija Garbaliauskienė, lektorė dr. Neringa Klovienė, ŠU Informatikos katedros docentas dr. Gražvydas Felinskas ir tos pačios katedros lektorius Mindaugas Stoncelis. Šiaulių universiteto dėstytojai džiaugėsi, kad Lietuvoje yra išradingų, kūrybingų moksleivių, kurie geba matematikoje įžvelgti ne tik skaičius, bet ir jų prasmę, savo projektinius darbus atlieka geriau netgi už kai kuriuos studentus. Po konferencijos apibendrinimo dalyviams įteikti padėkos raštai ir atminimo dovanėlės.

This entry was posted in Gimnazijų naujienos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *