LGA tarybos susitikimas su Kauno apskrities gimnazijų atstovais

Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijoje lapkričio 18 dieną vyko Lietuvos gimnazijų asociacijos tarybos susitikimas su Kauno apskrities gimnazijų atstovais. Susitikimo metu buvo aptartos problemos, su kuriomis susiduria gimnazijos, ir pateikti pasiūlymai, kokius darbus turėtų neatidėliotinai atlikti naujai išrinktas švietimo ir mokslo ministras. Kauno apskrities gimnazijų atstovai išsakė pageidavimą, kad nebūtų mažinama, bet priešingai – būtų didinama dalis šalies BVP, skirto švietimui. Buvo siūloma didinti mokyklų autonomiją, keisti egzaminų sistemą, keičiant finansavimo metodiką nesivadovauti principu: „paimti iš tų, kurie daugiau turi, ir perduoti tiems, kuriems trūksta“. Susitikime buvo aptartas ir vadovų kadencijos klausimas. Dalyviai iškėlė esminį klausimą, į kurį turi atsakyti vadovų kadencijų įstatymo rengėjai. Kodėl yra įvedamos kadencijos: ar tam, kad atsikratytų neparankių vadovų, ar tam, kad didintų jų kompetenciją?

Pasibaigus diskusijai pasitarimo dalyvius sraigių ūkio „Aspersa“ vadovas E. Vaičius supažindino su sraigių auginimo, paruošimo ir vartojimo technologijomis. Dalyviai turėjo galimybę paragauti sraigių, paruoštų burgundiškai.

Po pietų dalyviai susipažino su Kaišiadorių tarpukario istorija, lankėsi katedroje. Renginio pabaigoje  gimnazijų atstovai lankėsi Žąslių amatų centre ir susipažino su šakočio kepimo ypatumais. Susitikimo dalyviai pasidžiaugė produktyviu ir įdomiu renginiu, galimybe pabendrauti ir išsakyti savo problemas bei pageidavimus.

1 2 3 4 5 6

This entry was posted in Naujienos, Naujienos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *