LGA tarybos susitikimas su Tauragės apskrities gimnazijų atstovais

Gruodžio 8 dieną Tauragės Žalgirių gimnazijoje vyko jau tradicija tapęs  Lietuvos gimnazijų asociacijos tarybos išvažiuojamasis posėdis, kuriame susitikta su Tauragės apskrities gimnazijų atstovais. Susitikimo metu tarybos nariai apžvelgė asociacijos veiklą per 2017 m. Tarybos nariai pasidžiaugė, kad gerai pavyko suorganizuoti kasmetinę konferenciją, turiningus ir įdomius išvažiuojamuosius posėdžius į apskritis, be to, asociacijos nariams buvo naudingos parengtos pareiginės instrukcijos. Asociacijos nariai pastebėjo, kad reikėtų atnaujinti vaizdo konferencijas, o rengiant kasmetinę konferenciją kviesti mokinių ir mokytojų atstovus iš kiekvienos įstaigos. Apibendrinęs 2017 m. asociacijos veiklą, Tauragės Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas pristatė savo darbo sistemą formuojant mokinių darbo kultūrą. Pranešėjas supažindino su įvairiais modeliais ir sistemomis, kurios yra įdiegtos gimnazijoje ir prisideda prie mokinių darbo kultūros gerinimo bei užtikrina ugdymo kokybę. Po J. Jatauto pranešimo Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos direktorius Vytautas Kantauskas pristatė Šiauliuose naudojamą aplinkos lėšų finansavimo modelį. Pristatytame modelyje pagrindinė dalis yra formulė, pagal kurią apskaičiuojamos lėšos kiekvienai mokyklai. Skirtas lėšas mokykla turi laisvę panaudoti savo nuožiūra finansuojant reikalingą etatų skaičių, atliekant numatytus remonto darbus bei įsigyjant reikalingų prekių. Vilniaus Žirmūnų gimnazijos direktorius Edmundas Grigaliūnas pristatė N Vilniaus mokyklos lėšų poreikį, kurį teikė miesto politikams dėl reikalingų lėšų skyrimo. Pranešėjas pabrėžė, kad tai buvo labai svarbu, nes Vilniuje mokyklų finansavimas yra vienas iš mažiausių lyginant su kitų rajonų ir miestų mokyklomis. Toks N mokyklos lėšų poreikio pristatymas miesto politikams leido pagrįsti lėšų būtinumą, norint užtikrinti bent minimalias  ugdymo aprūpinimo sąlygas.

Po pietų dalyviai susipažino su Tauragės istorija, žymiausiomis vietomis.  Susitikimo dalyviai pasidžiaugė produktyviu ir įdomiu renginiu, galimybe pabendrauti, sužinoti kitų patirtį ir pasidalinti savąja.