Lietuvos gimnazijų asociacijos konferencija „Gimnazija vėl švietimo kaitos kryžkelėje“

Lietuvos gimnazijų asociacija  2016 m. kovo 18 d. organizavo atskaitinę – rinkiminę konferenciją „Gimnazija vėl švietimo kaitos kryžkelėje“.  Konferencijos dalyvius atvyko pasveikinti Lietuvos Respublikos Švietimo ir kultūros ministrė Audronė Pitrėnienė, Lietuvos progimnazijų asociacijos pirmininkas Viktoras Blinovas.

Konferencijos dalyviai iki pietų išklausė keletą pranešimų apie Lietuvos švietimo aktualijas. Daugiausia diskusijų sukėlė naujos krepšelio metodikos pristatymas.  Pranešimo autorius Švietimo kokybės ir regiono politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas  akcentavo, kad Lietuvos mokyklų tinklas nėra sutvarkytas ir daugelis švietimo įstaigų dirba neefektyviai. Pranešėjas pateikė įvairių skaičiavimų ir duomenų, kaip keisis mokyklų finansavimas įvedus naują klasės finansavimo metodiką.

Apie naujos finansavimo metodikos ypatumus kalbėjo ir Telšių Žemaitės gimnazijos direktorius Žydrūnas Želnys. Pranešėjo vadovaujama gimnazija dalyvauja naujos finansavimo metodikos įdiegimo eksperimente. Ž. Želnys  pateikė faktų apie jo vadovaujamos gimnazijos finansinę padėtį lyginant su praėjusiais metais. Direktoriaus teigimu, naudojantis naująja finansavo metodika, sudarant gimnazijos biudžetą,  lėšos sumažėjo, lyginat su praėjusių metų biudžetu.

Ž. Želnio nuomone, naujoji metodika nesprendžia esamų problemų, o tik perskirto švietimui skirtas lėšas – iš vienų mokyklų atimdamos ir paskirdamos kitoms.

Po pietų Lietuvos gimnazijų asociacijos prezidentas Edmundas Grigaliūnas pristatė veiklos atskaitą. E. Grikaliūnas pateikė kryptis, kuriomis savo veiklą vykdė asociacija, išvardijo nuveiktus darbus.

Po  ataskaitos buvo organizuojami rinkimai į asociacijos prezidentus ir tarybą bei organizuotas balsavimas dėl atskirų nuostatų dalių pakeitimo.

Pasibaigus balsavimui ir suskaičiavus balsus paaiškėjo, kad naujuoju asociacijos prezidentu tapo Šiaulių Simono Daukanto direktorius Vytautas Kantauskas, o į naują tarybą buvo išrinkti šie asmenys:

• Vilija Prižgintienė – Klaipėdos Ąžuolyno gimnazijos direktorė;
  • Asta Skeirienė – Utenos raj. Dauniškio gimnazijos direktorė;
  • Gražina Skarienė – Skuodo P.Žadeikio gimnazijos direktorė;
  • Almantas Jakimavičius – Alytaus rajono Daugų Vlado Mirono gimnazijos direktorius;
  • Stanislavas Bernikas – Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos direktorius;
  • Rolandas Kučiauskas – Kauno raj. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos direktorius;
  • Virgilijus Žilinskas – Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos direktorius;
  • Jonas Jatautas – Tauragės Žalgirių gimnazijos direktorius;
  • Vytautas Kantauskas – Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos direktorius;
  • Jūratė Mozūraitienė – Šakių „Žiburio“ gimnazijos direktorė;
  • Asta Žukauskienė – Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos direktorė;
  • Edmundas Grigaliūnas – Vilniaus Žirmūnų gimnazijos direktorius;
  • Rūta Krasauskienė – Vilniaus Žemynos gimnazijos direktorė.

1 3 2   Konferencijos pranešimų medžiaga pridedama: